Studio Safa

Chcete mít každý den krásně upravené a vytvarované obočí bez práce? Chcete se cítit lépe i bez nalíčení? Ráda sportujete  a chcete vypadat při svém oblíbeném sportu stále upravená? Ráda si ráno přispíte a nemáte čas ani náladu dokreslovat drobné nedostatky či nerovnosti vašich rtů, očí či obočí? Pak je permanentní make-up řešením právě pro Vás! Docílite s ním jak velmi přirozeného, tak i výraznějšího vzhledu.

Odstranění nežádoucího, starého permanentního make-upu, tetování.

Permanentní make-up, aneb mikropigmentace se provádí při místním znecitlivění povrchovými anestetiky, které dokáží bolestivost výkonu minimalizovat. Velmi tenkou, elektrickou jehlou se do horní vrstvy pokožky vpichují barevné pigmenty, které zůstanou v pokožce 2-5 let. Trvanlivost permanentního make-upu je velmi individuální, v závislosti na věku, stavu pleti, sytosti pigment, atd. Důležitou roly mají u aplikace kvalitní, dobře zvolené pigmenty, a taktéž kvalitní tetovací strojek, který ovlivňuje i nižší bolestivost. Jakýkoliv úkon z PMU vyžaduje obvykle 2 fáze. Za prvé samotná aplikace a druhá fáze v rozmezí 6-8 týdnu, kde se jedná o korekci.

Permanentní make-up obočí

Celkový výraz obličeje velmi ovlivňuje obočí. Permanentním make-upem lze upravit jeho tvar, intenzitu, barvu, délku či hustotu. Taktéž vyrovná drobné asymetrie, nebo chybějící chloupky.

Techniky permanentního make-upu obočí:

MICROBLADING - vláskování

Vláskování obočí, nebo li chloupková metoda, jejíž aplikací lze vytvořit efekt naprosto přirozeného obočí, od pravého k nerozeznání. Jednorázovou čepelkou tetujeme jednotlivé chloupky dle potřeby, tedy k celkovému dokreslení, zahustění, dotvarování či doplnění v místech kde chloupky nerostou. Tato metoda je vhodná pro klientky, které mají obočí velmi řídké, nebo vůbec žádné. Velkou výhodou této aplikace je rychlé hojení, žádný otok, a téměř žádné stroupky při hojení. Korekci provádíme po 4-6 týdnech, až po úplném vyhojení uvidíme finální vzhled barvy. Úkon ve studiu trvá přibližně 2-3 hodiny v závislosti na náročnosti, a jeho přibližná trvanlivost je 1,5-2 roky.

Microbliding nedoporučujeme provádět: u mastné pleti, u pórovité, kapulární a velmi křehké pleti. Taktéž není příliš vhodný u překrývání starého PMU, jelikož výsledek je skoro vždy nejistý.

Obočí - pudrová, ombré technika

Tato metoda je vhodná pro klientky, které se pravidelně líčí, chtějí mít obočí trochu výraznější, nebo pro klientky, u kterých nemůžeme aplikovat microblading. Můžeme zvolit aplikaci formou tisíce malých teček pigmentů, které gradují v různé intenzitě a vytvoříme tak různou škálu odstínů, barev, intenzity a tvaru. Samotné aplikaci vždy předchází pečlivá výměra tvaru, a správný výběr barvy.

Oční linka - stínovaná, klasická

Stínovaná oční linka může být jemnější či výraznější dle vašeho přání a vkusu. Aplikovat lze jemné, decentní stínování linky, až po výraznější efekt kouřových stínů. Můžete zvolit kombinaci klasické černé linky a barevného stínování.

Klasická oční linka - horní, dolní

Kontura vedena v řasovém oblouku je především pro přirozené zvýraznění oka. Její aplikací dosáhneme dojmu hustších, tmavších řas a pronikavějšiho pohledu.

Permanentní make-up rtů

Rty jsou ozdobou každé ženy a hrají velkou roly v celkovém výrazu obličeje. Permanentním make-upem můžeme upravit jejich tvar, barvu, vyrovnat drobné asymetrie, či docílit optického zvětšení.

Technika ombre lips - stínované rty je zejména o vymezení tvaru, optickém zvětšení a následném vystínování. Zvolit si můžete barvu dle vašeho vkusu, co nejpřirozenější až po výrazný efekt nalíčení. Při aplikaci kombinujeme dvě anestetika, tak abychom minimalizovali bolestivost zákroku. Nicméně jsou rty nejcitlivější oblastí v obličeji. Doba aplikace je přibližně 2-3 hodiny, dle náročnosti a zvolené techniky. U tetování rtů jsou běžně otoky, ty doporučujeme následně chladit.

Důležité upozornění: pokud trpíte opary, nechte si u obvodního lékaře předepsat Herpesin v tabletach a začněte ho užívat 2 dny před aplikací PMU. Současně je vhodné 3 dny před, rty potírat mastí Zovirax, Herpesin, atd. 

DŮLEŽITE POKYNY PŘED APLIKACÍ KAŽDÉHO PERMANENTNÍHO MAKE-UPU:

Prosíme všechny naše klientky, které se rozhodly pro provedené permanentního zákroku, o pečlivé přečtení a dodržení pokynů.

Pro zdárný průběh a výsledek aplikace permanentního make-upu je nutné, aby klientka před vlastním výkonem dodržela všechny následující pokyny:

 • Výkon podstupujte zcela zdravá a najezená
 • Váš zdravotní stav a užívané léky sdělte před samotným zákrokem při objednání
  • zejména neužívejte žádné léky na ředění krve či ovlivňující srážlivost krve!
  • v případě užívání antibiotik je možné tetovat až 28 dní po dobrání léků

4 hodiny před výkonem nesmíte kouřit

8 hodin před výkonem buďte odlíčená

12 hodin před zákrokem nepijte kávu ani energické nápoje

24 hodin před zákrokem nepijte žádné alkoholické nápoje

7 dní před zákrokem se nesmí pleť opalovat (nenavštěvujte solária)

Kontraindikace - je v lékařské terminologii stav nebo faktor, který je důvodem k vyloučení určitého lékařského výkonu.

 • Léky – při užívání acylpyrinu nebo jiných léků na tzv. ředění krve je nutné tyto léky vysadit minimálně 28 dnů před výkonem.
 • Antibiotika – při užívání antibiotik je provedení výkonu možné minimálně 28 dnů po dobrání poslední tablety.
 • Alergie – výkon permanentního make-upu není možný při alergii na léky. V případě alergie na anestetika je možné výkon provést, ale bez jejich použití.
 • Srážlivost krve – výkon není možné provést při zvýšené krvácivosti nebo snížené srážlivosti krve.
 • Nemoc – výkon není vhodné provádět při nachlazení, rýmě, kašli, bolesti hlavy, bolesti v krku, 1 den před a 1. den menses!
 • Těhotenství – permanentní make-up se neprovádí v těhotenství a během kojení, nejdříve 1 měsíc po ukončení kojení!
 • Tlak – při vysokém krevním tlaku je aplikace možná, ale tlak musí být kompenzován léky. Doporučujeme konzultaci s lékařem.
 • Diabetes – při cukrovce je možné provedení výkonu u klientů, kteří drží dietu. Pokud klient aplikuje inzulín, je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem, na jejímž základě bude výkon proveden dle typu onemocnění.
 • Štítná žláza – je vždy nutná konzultace s ošetřujícím lékařem, na jejímž základě bude výkon proveden dle typu onemocnění.
 • Imunita – při poruše imunity (např. po chemoterapii) lze výkon provádět nejdříve za 6 měsíců ukončení léčby a je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem, na jejímž základě bude výkon proveden či nikoliv.
 • Nitrooční tlak – není vhodné provádět aplikaci permanentního make-upu očních linek.

Kosmetické úkony – v případě dalších kosmetických úkonů je důležité dodržet 28 dní rozestup, kdy se kůže obnovuje a permanentní make-up je nezbytné provést až poté (kosmetika, chemický peeling, botox, výplně, mezoterapie, atd.)


Studio Safa
Studio Safa
Studio Safa

Ceník služeb Kompletní ceník

Úprava, barvení obočí a řas

Úprava obočí (samostatně) 120 Kč
Úprava obočí (v rámci ošetření) 50 Kč
Barvení obočí 100 Kč
Barvení řas 100 Kč

Permanentní make-up - oční linka

Klasická oční linka (horní) 1 500 Kč
Klasická oční linka (dolní) 1 500 Kč
Oční linka (horní a dolní) 2 700 Kč
Stínovaná oční linka (1 barva) 2 700 Kč
Stínovaná oční linka (2 barvy a více) 2 900 Kč

Permanentní make-up - rty

Stínované rty (Ombré Lips, 1 barva) 3 500 Kč
Stínované rty (2 a více barev) 3 900 Kč
Korekce (do 8 týdnů) 800 Kč